fbpx Skip to main content Skip to search

Aktualności

ulga mieszkaniowa w PIT

Ulga mieszkaniowa w PIT. Spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

Ulga mieszkaniowa w PIT – spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

Do 31 grudnia 2021r. przeznaczenie przez podatnika przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkaniowej na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, zarówno w praktyce organów podatkowych jak i w orzecznictwie sądowym nie było do końca jasne.

Problemem w szczególności była dopuszczalność uznania wydatków na spłatę kredytu zaciągniętego na zbywaną nieruchomość lub prawo majątkowe za wydatki na własne cele mieszkaniowe.

Zobacz więcej
Pracownicy z Ukrainy w firmie a wojna

Pracownicy z Ukrainy

Wojna Rosja Ukraina a pracownicy z Ukrainy w Polsce

Wobec aktualnej sytuacji na Ukrainie wielu pracowników – obywateli Ukrainy – wyjechało do swojego kraju, aby walczyć. Z drugiej strony wielu ukraińskich obywateli ucieka przed rosyjską agresją, wielu z nich będzie szukało zatrudnienia w Polsce.

Zobacz więcej
zmiany w zus od 2022

Zmiany w ZUS od 2022 roku

Zmiany w ZUS od 2022 roku

Zmiany w ZUS w 2022 r. Co się zmienia i od kiedy?

Początek 2022 roku to nie tylko wejście w życie nowych przepisów podatkowych ale również sporo zmian dotyczących zasiłków i składek. Najważniejsze z nich to:

Zobacz więcej
Nowy ład składka zdrowotna za grudzień

Składka zdrowotna za grudzień

Składka zdrowotna za grudzień

Przepisy nowego polskiego ładu, które zaczną obowiązywać od 2022 roku zlikwidowały możliwość odliczenia składki zdrowotnej od podatku, co m.in. może spowodować większe zobowiązania publicznoprawne podatników.

Zobacz więcej