fbpx Skip to main content Skip to search

CIT estoński

System podatkowy w Polsce stale ewoluuje. W 2021 roku wprowadzono tzw. CIT estoński, czyli ryczałt od dochodów spółek. Najnowsze zmiany dotyczące tej formy rozliczeń wprowadzono na początku 2023 roku. Niestety nie należy ona do najbardziej intuicyjnych. Na szczęście specjaliści biura rachunkowego NOVO przygotowali dedykowaną ofertę dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się lub chcą rozliczać się wg CIT-u estońskiego. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami.

Skontaktuj się z nami!

Na czym polega CIT estoński?

Czym właściwie jest estoński CIT? Warunki, które trzeba spełnić, opisane są w przepisach prawa. Obecnie z takiej formy rozliczenia podatku mogą korzystać przedsiębiorcy posiadający siedzibę lub zarząd w Polsce. W dużym skrócie polega to na tym, że przedsiębiorca nie musi rozliczać się z podatku dochodowego na bieżąco. Dzieje się tak wtedy, jeżeli zyski generowane przez firmę są zatrzymywane w celu inwestycji, budowania rezerwy finansowej lub poprawienia kondycji finansowej firmy. Wówczas nie ma konieczności uiszczania podatku w cyklach miesięcznych lub kwartalnych. Warto jednak nieco zgłębić ten temat w kontakcie z doświadczonym ekspertem biura NOVO, które oferuje księgowość w Lublinie oraz w innych miejscach w Polsce.

CIT estoński – dla kogo?

Propozycja skierowana jest do różnych form prawnych działalności gospodarczych, w tym m.in.:

 • spółek akcyjnych;
 • spółek komandytowych;
 • spółek komandytowo-akcyjnych;
 • spółek z o.o.

Wspólnikami w nich muszą być wyłącznie osoby fizyczne.

księgowa lublin ryczałt karta podatkowa

Skorzystaj z naszej oferty

Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Wyjaśnimy Ci, na czym dokładnie polega estoński CIT. Efektywne opodatkowanie zależy od wielu czynników. Wspólnie z Tobą dobierzemy taką formę rozliczeń, która będzie najkorzystniejsza dla Twojej firmy. Przy CIT estońskim niezbędne jest prowadzenie pełnej księgowości. Nasze usługi zawsze wykonujemy zgodnie z obowiązującym prawem, stanem faktycznym oraz w trosce o interes klienta. Prowadzimy CIT estoński dla nowych spółek oraz dla przedsiębiorstw o długoletniej historii na rynku. Z biurem NOVO zadbasz o spokój i fachowe rozliczenia księgowe swojej firmy.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Księgowa Lublin Ewelina Policha
Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham. (więcej…)

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości
Księgowa Lublin Ewa Rzeźniczuk
Jeszcze na studiach zrozumiałam, że praca w laboratorium nie jest dla mnie. Chemię do księgowości poczułam na praktykach w biurze rachunkowym, które później stało się moim miejscem pracy. (więcej…)

Ewa Rzeźniczuk

Spec. ds. pełnej księgowości

  Przydatne porady

  Polski Ład. Zmiany w PIT od 1 lipca 2022

  Polski Ład ciągle podlega modyfikacjom. Jakie zmiany w PIT czekają nas od 1 lipca 2022 roku?

  Ulga mieszkaniowa w PIT. Spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

  Ulga mieszkaniowa w PIT – spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości Do 31 grudnia 2021r. przeznaczenie przez podatnika przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkaniowej na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, zarówno w praktyce organów podatkowych jak i w…

  Zmiana formy prowadzenia działalności z JDG na SKA

  Chcesz przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę komandytowo-akcyjną? Przeczytaj, jakie to koszty i przemyśl, czy warto.