Prowadzisz biznes e-commerce i zastanawiasz się nad tym, czy prowadzić księgowość we własnym zakresie, czy zdecydować się na outsourcing? Jako biuro rachunkowe NOVO od kilkunastu lat świadczymy usługi księgowe dla sektora sklepów internetowych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie jest 5 kluczowych zalet korzystania z outsourcingu księgowości w e-commerce. Zapraszamy do lektury.

1. Optymalizacja kosztów prowadzenia księgowości i kadr

Oczywiście każdemu przedsiębiorcy zależy na optymalizacji kosztów prowadzenia biznesu. Decydując się na outsourcing księgowości w e-commerce, można skutecznie ograniczyć koszty związane z prowadzeniem księgowości oraz obsługą kadrowo-płacową. Jest to związane z tym, że zewnętrzny podmiot przejmie na swoje barki odpowiedzialność związaną z prowadzeniem dokumentacji finansowej i pracowniczej czy też z obliczaniem zaliczek na poczet Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednocześnie nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów od księgowości i HR oraz przygotowywania dla nich stanowiska roboczego. W ten sposób realnie ogranicza się koszty prowadzenia biznesu. Zewnętrzny outsourcing prowadzony jest w trybie ciągłym niezależnie od okresu urlopowego czy też wypadków losowych i chorób.

Zakupy online

2. Dostęp do nowoczesnych rozwiązań technologicznych z obszaru księgowości

Współczesna księgowość opiera się przede wszystkim na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i programach. Zakup licencji wymaga nakładów finansowych. W biznesie e-commerce często zdecydowanie lepszym wyborem jest skorzystanie z usług biura księgowego. Dzięki temu ogranicza się koszty związane z zakupem licencji programów księgowych i jednocześnie zyskuje się do nich dostęp. Jest to związane z tym, że biura rachunkowe obsługują wielu klientów i udostępniają im wybrane moduły programów, co ułatwia komunikację i prowadzenie rozliczeń. W przypadku zewnętrznej firmy księgowej zakup licencji jest bardziej opłacalny i uzasadniony ekonomicznie, na czym korzystają jej klienci.

3. Oszczędność czasu

Nie bez znaczenia jest też oszczędność czasu. W mniejszych podmiotach to często właściciel łączy w sobie wiele kompetencji i odpowiada m.in. za prowadzenie księgowości. Przez to mniej czasu poświęca na kluczowe działanie firmy, które wpływa na jej rozwój i generowanie przychodu. Outsourcing księgowości pozwala na odzyskanie czasu. Przedsiębiorca może poświęcić go na rozwój biznesu lub na swoje pasje. Jeżeli za księgowość odpowiadał jego pracownik, to teraz można jeszcze lepiej zarządzać jego czasem i oddelegować go do wykonywania innej pracy.

Księgowość e-commerce

4. Minimalizowanie ryzyka popełnienia błędów księgowych

Bycie na bieżąco z nowelizacjami prawa i interpretacjami podatkowymi wymaga poświęcenia czasu i posiadania zaawansowanej wiedzy branżowej. Na szczęście nie musisz tego robić. To zadaniem biura księgowego jest trzymanie ręki na pulsie i dostosowywanie swoich usług do zmieniających się przepisów. Właśnie dlatego korzystając ze sprawdzonego outsourcingu księgowości w e-commerce, minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów księgowych i zyskujesz pewność tego, że Twoje dokumenty prowadzone są rzetelnie, a rozliczenia dokonywane na czas. To ważne dla bezpieczeństwa Twojej firmy.

5. Skorzystanie z doświadczenia specjalistów od rynku e-commerce

Duży atutem korzystania z zewnętrznej księgowości e-commerce jest to, że jako przedsiębiorca zyskujesz dostęp do wiedzy doświadczonych ekspertów. Warto wybrać podmiot, który specjalizuje się w prowadzeniu rachunków dla sklepów internetowych. Dzięki temu biuro księgowe jeszcze lepiej będzie rozumiało specyfikę branży, znało mechanizmy optymalizacji podatkowej oraz ulgi, z których można skorzystać. Proklienckie biuro rachunkowe z chęcią podzieli się posiadanymi informacjami i wiedza, a także pomoże Ci na każdym etapie współpracy. To nieocenione wsparcie w sektorze e-commerce.

5. Skorzystanie z doświadczenia specjalistów od rynku e-commerce

Jako NOVO od lat specjalizujemy się w obsłudze księgowej biznesów e-commerce. Doskonale rozumiemy potrzeby klientów z tego sektora. Oferujemy kompleksowy pakiet usług, który dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i sytuacji biznesowej partnera. Wśród nich znajdują się m.in.: wsparcie w wyborze optymalnej formy opodatkowania, rozliczenie kosztów sklepu internetowego, prowadzenie księgowości uproszczonej lub pełnej czy też rozliczenia podatkowe i ZUS. Zachęcamy do kontaktu z naszym ekspertem, który przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę.

Masz pytania?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu z NOVOczesną księgową. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania w zakresie rachunkowości.
Księgowa Lublin Ewelina Policha

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości

Od ponad dziesięciu lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham.

Przeczytaj również

Księgowość online dla mikroprzedsiębiorstw – Czy warto?

Jesteś mikroprzedsiębiorcą i zastanawiasz się nad tym, czy w Twoim przypadku skorzystanie z księgowości online ma sens? Oczywiście, że tak. Przemawia za tym przynajmniej kilka argumentów. W tym artykule nasi eksperci przedstawią kilka kluczowych korzyści outsourcingu usług księgowych w Twoim…

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Na różnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa przychodzi moment, w którym warto rozważyć outsourcing usług księgowych. To ciekawa alternatywa dla utrzymywania działu księgowego w ramach organizacji. Przed podjęciem decyzji o współpracy z zewnętrznym partnerem, warto jednak rozważyć kilka kluczowych aspektów. W tym…

Zalety i korzyści outsourcingu usług kadrowo-płacowych

Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość w praktyce