fbpx Skip to main content Skip to search

Pełna księgowość

W ofercie naszego biura rachunkowego z Lublina przygotowaliśmy kompleksowe usługi księgowe. Wśród nich znajduje się również prowadzenie pełnej księgowości. Naszą współpracę z klientem opieramy na znajomości zapisów Ustawy o rachunkowości oraz dobrym rozpoznaniu potrzeb firmy. Tylko w ten sposób możemy dostarczyć na rynek profesjonalne usługi rachunkowe dla najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Skontaktuj się z nami!

Księgi handlowe – pełna księgowość

W ramach umowy świadczymy następujące usługi księgowe i rachunkowe:

 • Wspólnie z Klientem opracowujemy politykę rachunkowości oraz zakładowy plan kont.
 • Prowadzimy księgi handlowe zgodnie z Ustawą o Rachunkowości
  Przygotowujemy sprawozdania finansowe.
 • Przeprowadzamy czynności związane z zamknięciem ksiąg.
 • Prowadzimy ewidencję środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia.
 • Przygotowujemy kalkulację zaliczek na podatek dochodowy.
 • Przygotowujemy zeznanie roczne.
 • Prowadzimy rejestry VAT, sporządzamy deklaracje VAT.
księgowa lublin księgi handlowe

Czym jest pełna księgowość?

Szczegółowe informacje dotyczące pełnej księgowości znajdują się w art. 2 Ustawy o rachunkowości. Obowiązek jej prowadzenia mają m.in.:

 • spółki komandytowe;
 • spółki komandytowo-akcyjne;
 • spółki z.o.o.;
 • spółko akcyne.

Ponadto obowiązek ten występuje również w przypadku innych przedsiębiorstw, które osiągają przychody roczne na poziomie minimum 2 000 000 euro wg średniego kursu ogłoszonego przez NBP w pierwszy dzień roboczy października roku poprzedniego. Oznacza to, że możliwa jest pełna księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej.

Biuro rachunkowe NOVO oferuje stacjonarne prowadzenie pełnej księgowości w Lublinie. Ponadto w ramach zdalnych usług z powodzeniem zadbamy o rozliczenie firm zlokalizowanych w całej Polsce. Prowadzimy profesjonalny outsourcing usług rachunkowych. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w celu zapoznania się z ofertą współpracy. Od lat świadczymy profesjonalne usługi z zakresu księgowości i obsługi kadrowo-płacowej. Oferta skierowana jest do firm z różnych sektorów. My zadbamy o Twój spokój, a Ty skupisz się na działaniach strategicznych dla swojej firmy.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Księgowa Lublin Ewelina Policha
Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham. (więcej…)

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości
Księgowa Lublin Ewa Rzeźniczuk
Jeszcze na studiach zrozumiałam, że praca w laboratorium nie jest dla mnie. Chemię do księgowości poczułam na praktykach w biurze rachunkowym, które później stało się moim miejscem pracy. (więcej…)

Ewa Rzeźniczuk

Spec. ds. pełnej księgowości

  Przydatne porady

  Polski Ład. Zmiany w PIT od 1 lipca 2022

  Polski Ład ciągle podlega modyfikacjom. Jakie zmiany w PIT czekają nas od 1 lipca 2022 roku?

  Ulga mieszkaniowa w PIT. Spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

  Ulga mieszkaniowa w PIT – spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości Do 31 grudnia 2021r. przeznaczenie przez podatnika przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkaniowej na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, zarówno w praktyce organów podatkowych jak i w…

  Zmiana formy prowadzenia działalności z JDG na SKA

  Chcesz przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę komandytowo-akcyjną? Przeczytaj, jakie to koszty i przemyśl, czy warto.