fbpx Skip to main content Skip to search

Dotacje oświatowe

Biuro rachunkowe NOVO przygotowało dedykowaną ofertą usług księgowych dla sektora oświaty. Nasi specjaliści posiadają niezbędne doświadczenie i wiedzę merytoryczną, aby przeprowadzić rozliczenie dotacji oświatowej oraz wykonać inne działania z obszaru księgowości oświatowej. Zapoznamy się z Twoim przypadkiem oraz zaproponujemy współpracę szytą na miarę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego biura rachunkowego w Lublinie.

Skontaktuj się z nami!

Co wchodzi w zakres współpracy?

Wiemy, że prowadzenie księgowości oświatowej nieco różni się od tego, jak wygląda to w przypadku przedsiębiorstw. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dedykowaną ofertę. W jej zakres wchodzą takie działania, jak m.in.:

 • prowadzenie ewidencji wydatków dotacyjnych w placówce edukacyjnej;
 • pomoc w klasyfikacji poszczególnych wydatków;
 • wsparcie w przygotowywaniu dokumentacji księgowej;
 • roczne rozliczenie dotacji oświatowej;
 • prowadzenie księgowości pełnej lub uproszczonej (np. księga przychodów i rozchodów).

Szczegółowy zakres ustalany jest indywidualnie i dopasowywany do potrzeb placówki. Rozliczamy zarówno dotacje dla oświaty, jak i bieżące funkcjonowanie szkoły, przedszkola lub żłobka poza środkami dotacyjnymi.

Księgowość dla oświaty

Dlaczego postawić na NOVO?

Księgowe z naszego biura od lat specjalizują się w prowadzeniu księgowości dla oświaty. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że prowadzenie księgowości wymaga dobrej znajomości przepisów, rzetelności oraz konsekwencji. Nasi eksperci zdejmą z Ciebie ciężar związany z prowadzeniem ewidencji i zgodnie ze stanem faktycznym oraz obowiązującymi przepisami rozliczą m.in. dotacje dla niepublicznych placówek oświatowych. Nasze usługi księgowe możemy świadczyć stacjonarnie oraz zdalnie, dzięki czemu wśród naszych klientów znajdują się szkoły z różnych miejsc w Polsce. Cały proces poprowadzimy z dbałością o najdrobniejsze detale i z zachowaniem najwyższych standardów.

Eksperci biura rachunkowego NOVO wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów z sektora edukacyjnego i przygotowali dedykowana ofertę księgowości oświatowej. Zadbamy o to, aby Twoje rozliczenia prowadzone były zgodnie ze stanem faktycznym oraz obowiązującym prawem. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Księgowa Lublin Ewelina Policha
Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham. (więcej…)

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości
Księgowa Lublin Ewa Rzeźniczuk
Jeszcze na studiach zrozumiałam, że praca w laboratorium nie jest dla mnie. Chemię do księgowości poczułam na praktykach w biurze rachunkowym, które później stało się moim miejscem pracy. (więcej…)

Ewa Rzeźniczuk

Spec. ds. pełnej księgowości

  Przydatne porady

  Polski Ład. Zmiany w PIT od 1 lipca 2022

  Polski Ład ciągle podlega modyfikacjom. Jakie zmiany w PIT czekają nas od 1 lipca 2022 roku?

  Ulga mieszkaniowa w PIT. Spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

  Ulga mieszkaniowa w PIT – spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości Do 31 grudnia 2021r. przeznaczenie przez podatnika przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkaniowej na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, zarówno w praktyce organów podatkowych jak i w…

  Zmiana formy prowadzenia działalności z JDG na SKA

  Chcesz przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę komandytowo-akcyjną? Przeczytaj, jakie to koszty i przemyśl, czy warto.