fbpx Skip to main content Skip to search

IP Box – Ulga dla programistów

Programiści to jedna z grup zawodowych, która może skorzystać z preferencyjnych stawek podatkowych. Wszystko w ramach ulgi IP Box. Nasze biuro rachunkowe przygotowało dedykowaną ofertę współpracy dla programistów. Zadbamy o uwzględnienie preferencyjnej stawki podatku dochodowego oraz o prawidłowe rozliczenie prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej. Zapraszamy do skorzystania z oferty biura NOVO.

Skontaktuj się z nami!

Nasz ekspert zapozna się z Twoją sytuacją i pomoże Ci w trafnej ocenie. Wszystko na bazie wieloletniego doświadczenia i znajomości warunków programu.

Z ulgi mogą skorzystać przedsiębiorcy rozliczający się:

 • w ramach skali podatkowej (PIT-36),
 • podatkiem liniowym (PIT-36L),
 • w ramach podatku dochodowego od osób prawnych (CIT-8).

Co obejmuje współpraca?

Stawiamy na indywidualne podejście do współpracy. Poznamy potrzeby programisty, a następnie przygotujemy ofertę szytą na miarę. W jej zakres wchodzą takie działania, jak m.in.:

 • wsparcie w założeniu działalności gospodarczej;
 • rozliczenie ulgi IP Box;
 • prowadzenie księgowości pełnej lub uproszczonej (np. księga przychodów i rozchodów).

Zawsze stosujemy się do obowiązujących przepisów oraz ustalonych odgórnie terminów rozliczeń. W ten sposób dbamy o spokój i interes naszych klientów.

Ulga dla programistów

IP Box – dla kogo?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z istnienia ulgi IP Box. Dla kogo ona jest i jakie warunki trzeba spełnić, aby móc z niej skorzystać? Wszystko wyjaśni Ci nasz ekspert. Oferta skierowana jest do programistów oraz innych specjalistów z sektora IT, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Oznacza to, że przedsiębiorca musi wytwarzać własne IP. Ponadto należy prowadzić dokładną ewidencję księgową związanych z tym przychodów oraz kosztów. Jeżeli w Twojej firmie wytwarza się więcej niż jedno IP, to wówczas ewidencja powinna być prowadzona osobno dla każdego z nich. Wielu przedsiębiorców ma problem z oceną tego, czy kwalifikują się do skorzystania z ulgi.

Na czym to polega?

W dużym skrócie ulga IP Box dla programistów to możliwość skorzystania z preferencyjnej stawki podatku dochodowego na poziomie 5%. W przypadku IP Box warunki wskazują na to, że ulga obejmuje dochód ze sprzedaży usług i produktów z tytułu praw własności. Wówczas przedsiębiorca płaci tylko 5%

Skorzystaj z naszej oferty

W przypadku IP Box podatek jest naprawdę niski, dlatego warto z tego skorzystać. Specjaliści biura NOVO przygotowali dedykowaną ofertę dla programistów. Pomożemy Ci w trafnej ocenie kwalifikowalności Twojej firmy do ulgi oraz poprowadzimy Twoją księgowość z dbałością o każdy detal. Nasza oferta skierowana jest do programistów z całej Polski. Profesjonalną księgowość możemy prowadzić w stu procentach w sposób zdalny. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem oraz do zapoznania się z ofertą potencjalnej współpracy z NOVO.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Księgowa Lublin Ewelina Policha
Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham. (więcej…)

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości
Księgowa Lublin Ewa Rzeźniczuk
Jeszcze na studiach zrozumiałam, że praca w laboratorium nie jest dla mnie. Chemię do księgowości poczułam na praktykach w biurze rachunkowym, które później stało się moim miejscem pracy. (więcej…)

Ewa Rzeźniczuk

Spec. ds. pełnej księgowości

  Przydatne porady

  Polski Ład. Zmiany w PIT od 1 lipca 2022

  Polski Ład ciągle podlega modyfikacjom. Jakie zmiany w PIT czekają nas od 1 lipca 2022 roku?

  Ulga mieszkaniowa w PIT. Spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

  Ulga mieszkaniowa w PIT – spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości Do 31 grudnia 2021r. przeznaczenie przez podatnika przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkaniowej na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, zarówno w praktyce organów podatkowych jak i w…

  Zmiana formy prowadzenia działalności z JDG na SKA

  Chcesz przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę komandytowo-akcyjną? Przeczytaj, jakie to koszty i przemyśl, czy warto.