fbpx Skip to main content Skip to search

Spółka komandytowa

Jedną z form prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka komandytowa. Księgowość w tego typu firmie powinna być prowadzona bardzo rzetelnie i konsekwentnie. W zdecydowanej większości przypadków wymagana jest pełna księgowość. Biuro rachunkowe NOVO przygotowało dedykowaną ofertę usług księgowych przeznaczoną dla spółek komandytowych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Skontaktuj się z nami!

Jak prowadzić księgowość w spółce komandytowej?

Obszar rachunkowości w spółce komandytowej warto powierzyć profesjonalistom. Prowadzenie spraw księgowych powinno być zgodne z przepisami obowiązującego prawa oraz ze stanem faktycznym. Wymagana jest księgowość pełna. Rozliczenia na podstawie uproszczeń w księgowości pełnej możliwe są tylko wtedy, jeżeli w danym roku obrotowym oraz w roku poprzedzającym przedsiębiorstwo spełnia 2 z 3 podanych niżej kryteriów:

 • suma aktywów spółki na koniec roku nie przekracza wartości 1,5 mln zł;
 • przychody netto ze sprzedaży nie przekraczają wartości 34 mln zł;
 • średnioroczne zatrudnienie w firmie nie przekracza 10 osób.

Nasi specjaliści dokładnie zapoznają się z Twoją sytuacją biznesową i wybiorą dla Ciebie optymalną formę prowadzenia księgowości.

Rozliczenie spółki komandytowej

Co obejmuje współpraca?

Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Poprowadzimy Cię przez proces założenia spółki komandytowej, a także wesprzemy w bieżącym rozliczeniu prowadzonego biznesu. Pomożemy Ci również wybrać optymalne opodatkowanie spółki komandytowej. Wszystko po to, aby spółka generowała jak najlepsze wyniki finansowe.

Współpraca z biurem NOVO obejmuje m.in.:

 • prowadzenie księgowości pełnej;
 • przygotowywanie sprawozdań finansowych i raportów;
 • wsparcie w przygotowywaniu pism urzędowych (opcjonalnie).

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem. Możesz skorzystać z oferty stacjonarnej księgowej w Lublinie lub ze zdalnego prowadzenia Twoich rozliczeń na terenie całej Polski. Zawsze stawiamy na pełen profesjonalizm i dokładne zrozumienie Twoich potrzeb. Oferta skierowana jest do spółek komandytowych. Podatek będzie możliwie najniższy, a każde nasze działanie jest zgodne z prawem i stanem faktycznym Twoich finansów. Zapraszamy do kontaktu.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Księgowa Lublin Ewelina Policha
Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham. (więcej…)

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości
Księgowa Lublin Ewa Rzeźniczuk
Jeszcze na studiach zrozumiałam, że praca w laboratorium nie jest dla mnie. Chemię do księgowości poczułam na praktykach w biurze rachunkowym, które później stało się moim miejscem pracy. (więcej…)

Ewa Rzeźniczuk

Spec. ds. pełnej księgowości

  Przydatne porady

  Polski Ład. Zmiany w PIT od 1 lipca 2022

  Polski Ład ciągle podlega modyfikacjom. Jakie zmiany w PIT czekają nas od 1 lipca 2022 roku?

  Ulga mieszkaniowa w PIT. Spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

  Ulga mieszkaniowa w PIT – spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości Do 31 grudnia 2021r. przeznaczenie przez podatnika przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkaniowej na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, zarówno w praktyce organów podatkowych jak i w…

  Zmiana formy prowadzenia działalności z JDG na SKA

  Chcesz przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę komandytowo-akcyjną? Przeczytaj, jakie to koszty i przemyśl, czy warto.