fbpx Skip to main content Skip to search

Księga przychodów i rozchodów

Księga przychodów i rozchodów to jedna z form prowadzenia tzw. księgowości uproszczonej. Na jej prowadzenie decyduje się większość małych i średnich firm działających w różnych sektorach. Rzetelne prowadzenie księgowości odpowiedniego przygotowania merytorycznego, konsekwencji i skrupulatności. Eksperci biura rachunkowego NOVO oferują profesjonalne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów zgodnie z obowiązującym prawem i standardami. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami!

Księga Przychodów i Rozchodów

W ramach umowy świadczymy następujące usługi księgowe i rachunkowe:

 • Prowadzimy KPiR zgodnie z Rozporządzeniem.
 • Przygotowujemy kalkulację zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
 • Prowadzimy ewidencje środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia.
 • Przygotowujemy zeznanie roczne.
 • Prowadzimy rejestry VAT, sporządzamy deklaracje VAT.
 • Przygotowujemy i wysyłamy do ZUS deklaracje DRA (dot. przedsiębiorców nie zatrudniających pracowników).
księgowa lublin księga przychodów i rozchodów

Czym jest księga przychodów i rozchodów?

Jak już wspominano, jest to jedna z najchętniej wybieranych form rozliczenia podatku wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Rozliczenie książki przychodów i rozchodów polega na rejestracji wszystkich przychodów generowanych przez firmę oraz jej rozchodów. W dokumentacji zapisuje sie m.in.: przychody, różnice kursowe, zakupy towarów, koszty związane z pracami badawczo-rozwojowymi i inne wydatki. Prowadzenie KPiR polega na odejmowaniu od przychodu kosztów jego uzyskania. W ten sposób uzyskuje się podstawę do opodatkowania. Choć wydaje się to być bardzo proste, to jednak brak doświadczenia zwiększa ryzyko popełnienia błędu. Aby tego uniknąć, warto postawić na biuro rachunkowe NOVO oferujące profesjonalne usługi księgowe.

Co obejmuje współpraca z naszym biurem?

NOVO to renomowane biuro rachunkowe w Lublinie, które swoją ofertę kieruje do firm z całej Polski. Na każdym etapie współpracy stawiamy na pełen profesjonalizm i zrozumienie potrzeb klientów. Rozliczenia prowadzimy w oparciu o obowiązujące przepisy prawne. W przypadku KPiR pod uwagę bierzemy rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Szukasz księgowej do KPiR? Nie mogłeś/aś trafić lepiej. Zespół biura rachunkowego NOVO zadba o Twoje potrzeby i profesjonalnie poprowadzi księgowość Twojej firmy. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

  Przydatne porady

  Nowy Ład. Składa zdrowotna przedsiębiorcy

  Składka zdrowotna przedsiębiorcy w Nowym Ładzie ulegnie wielu zmianom od 2022 r. Wejdą nowe zasady opłacania i brak odliczenia od podatku. Co jeszcze?

  Nowy Ład. Karta podatkowa od 2022 r.

  Karta podatkowa od 2022 r. w Nowym Ładzie do likwidacji. Sprawdź, na jakich zasadach będziesz mógł kontynuować opodatkowanie.

  Nowy Ład. Najem prywatny

  Od nowego roku jedyną formą rozliczenia podatku od najmu prywatnego ma być ryczałt.