Nowy Ład. Karta podatkowa od 2022 r. Co się zmienia?

Polski Ład zmienił przepisy w zakresie opodatkowania  kartą podatkową. Od 1 stycznia 2022 ma została zlikwidowana możliwości wyboru takiej formy opodatkowania.

Brak możliwości wyboru karty podatkowej będzie obowiązywał dla osób, które rozpoczną działalność po 1 stycznia 2022 i dla tych, które będą kontynuowały prowadzenie działalności, ale do końca 2021 roku były opodatkowane na innych zasadach.

Możliwość kontynuowania opłacania podatku dochodowego w ramach karty podatkowej będą mieli przedsiębiorcy, którzy korzystali z takiego rozliczenia przez 2022 rokiem i chcą po 1 stycznia kontynuować opodatkowania kartą podatkową.

Taką możliwość będą mieli m.in. przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność do końca 2021 roku.

Masz pytania?
Napisz, zadzwoń, umów się na spotkanie i odwiedź NOVOczesną księgową w Lublinie. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania w zakresie rachunkowości.
Księgowa Lublin Ewelina Policha

Ewelina Policha

Właścicielka, spec. ds. pełnej księgowości

Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham.

Przeczytaj również

Polski Ład. Zmiany w PIT od 1 lipca 2022

Polski Ład ciągle podlega modyfikacjom. Jakie zmiany w PIT czekają nas od 1 lipca 2022 roku?

Ulga mieszkaniowa w PIT. Spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

Ulga mieszkaniowa w PIT – spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości Do 31 grudnia 2021r. przeznaczenie przez podatnika przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkaniowej na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, zarówno w praktyce organów podatkowych jak i w…

Jak obywatel Ukrainy może założyć w Polsce firmę

Jak obywatel Ukrainy może założyć firmę w Polsce? Legalność pobytu, PESEL, forma prowadzenia działalności, rejestracja CEIDG. Sprawdź