Nowy Ład. Karta podatkowa od 2022 r. Co się zmienia?

Polski Ład zmienił przepisy w zakresie opodatkowania  kartą podatkową. Od 1 stycznia 2022 ma została zlikwidowana możliwości wyboru takiej formy opodatkowania.

Brak możliwości wyboru karty podatkowej będzie obowiązywał dla osób, które rozpoczną działalność po 1 stycznia 2022 i dla tych, które będą kontynuowały prowadzenie działalności, ale do końca 2021 roku były opodatkowane na innych zasadach.

Możliwość kontynuowania opłacania podatku dochodowego w ramach karty podatkowej będą mieli przedsiębiorcy, którzy korzystali z takiego rozliczenia przez 2022 rokiem i chcą po 1 stycznia kontynuować opodatkowania kartą podatkową.

Taką możliwość będą mieli m.in. przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność do końca 2021 roku.

Masz pytania?
Napisz, zadzwoń, umów się na spotkanie i odwiedź NOVOczesną księgową w Lublinie. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania w zakresie rachunkowości.
Księgowa Lublin Ewelina Policha

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości

Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham.

Przeczytaj również

Księgowość online dla mikroprzedsiębiorstw – Czy warto?

Jesteś mikroprzedsiębiorcą i zastanawiasz się nad tym, czy w Twoim przypadku skorzystanie z księgowości online ma sens? Oczywiście, że tak. Przemawia za tym przynajmniej kilka argumentów. W tym artykule nasi eksperci przedstawią kilka kluczowych korzyści outsourcingu usług księgowych w Twoim…

5 zalet korzystania z outsourcingu księgowości dla e-commerce

Prowadzisz biznes e-commerce i zastanawiasz się nad tym, czy prowadzić księgowość we własnym zakresie, czy zdecydować się na outsourcing? Jako biuro rachunkowe NOVO od kilkunastu lat świadczymy usługi księgowe dla sektora sklepów internetowych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie jest…

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Na różnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa przychodzi moment, w którym warto rozważyć outsourcing usług księgowych. To ciekawa alternatywa dla utrzymywania działu księgowego w ramach organizacji. Przed podjęciem decyzji o współpracy z zewnętrznym partnerem, warto jednak rozważyć kilka kluczowych aspektów. W tym…