fbpx Skip to main content Skip to search

VAT marża

Specjaliści biura rachunkowego NOVO z Lublina oferują profesjonalne usługi księgowe dla mikro, małych i średnich firm z całej Polski. Posiadamy szerokie doświadczenie w obsłudze procedury VAT marża oraz w jej rozliczaniu. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką tej formy rozliczenia transakcji oraz do skorzystania z usług przygotowanych przez nasze renomowane księgowe w Lublinie.

Skontaktuj się z nami!

Czym jest zasada VAT marża?

Faktury VAT marża to szczególny rodzaj dokumentów księgowych. Wszystko dlatego, że w tym wypadku nieco inaczej określa się podstawę do obliczenia podatku VAT. W takiej sytuacji podatkiem VAT objęta jest tylko marża, którą uzyskuje sprzedawca towaru lub usługi. Oznacza to, że docelowo na rzecz Urzędu Skarbowego wpłaca się odpowiednio niższą kwotę. Pod tym względem to bardzo atrakcyjna forma rozliczania transakcji, jednak nie każdy może z niej skorzystać.

Kto może skorzystać z faktury VAT marża?

Przepisy polskiego prawa wyraźnie regulują to, kto może skorzystać z faktury VAT marża. Zgodnie z nimi z tej formy rozliczeń korzystają podatnicy oferujący usługi turystyczne oraz przedsiębiorcy sprzedający towary używane, dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie i antyki. Nasi eksperci dokładnie sprawdzą, czy kwalifikujesz się do zastosowania procedury VAT marża oraz poprowadzą Cię przez cały proces. Na bazie wieloletniego doświadczenia odpowiednio poprowadzimy Twoją księgowość. Wszystko w oparciu o przepisy obowiązującego prawa i zachowaniem najwyższych standardów profesjonalizmu.

Obliczenie VAT marża

Skorzystaj z naszych usług

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą usług księgowych świadczonych przez biuro rachunkowe NOVO. Od wielu lat współpracujemy z podmiotami z całej Polski. Z powodzeniem poprowadzimy księgowość w Lublinie oraz ogólnokrajowo dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Posiadamy doświadczenie w rozliczaniu faktury VAT marża. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem w celu zapoznania się ze szczegółami potencjalnej współpracy. Razem z nami zadbasz o swoje księgowe bezpieczeństwo.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Księgowa Lublin Ewelina Policha
Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham. (więcej…)

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości
Księgowa Lublin Ewa Rzeźniczuk
Jeszcze na studiach zrozumiałam, że praca w laboratorium nie jest dla mnie. Chemię do księgowości poczułam na praktykach w biurze rachunkowym, które później stało się moim miejscem pracy. (więcej…)

Ewa Rzeźniczuk

Spec. ds. pełnej księgowości

  Przydatne porady

  Polski Ład. Zmiany w PIT od 1 lipca 2022

  Polski Ład ciągle podlega modyfikacjom. Jakie zmiany w PIT czekają nas od 1 lipca 2022 roku?

  Ulga mieszkaniowa w PIT. Spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

  Ulga mieszkaniowa w PIT – spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości Do 31 grudnia 2021r. przeznaczenie przez podatnika przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkaniowej na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, zarówno w praktyce organów podatkowych jak i w…

  Zmiana formy prowadzenia działalności z JDG na SKA

  Chcesz przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę komandytowo-akcyjną? Przeczytaj, jakie to koszty i przemyśl, czy warto.