fbpx Skip to main content Skip to search

Spółka komandytowo-akcyjna

Biuro rachunkowe NOVO oferuje dedykowaną księgowość spółki komandytowo-akcyjnej. Zgodnie z art. 2 Ustawy o rachunkowości taki podmiot musi prowadzić pełną księgowość. Nasi eksperci dokładnie zapoznają się z Twoją sytuacją oraz na bazie wieloletniego doświadczenia i zrozumienia rynku zadbają o prawidłowe prowadzenie Twojej rachunkowości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie.

Skontaktuj się z nami!

Spółka komandytowo-akcyjna – dla kogo?

Aby zawiązać tego typu spółkę, przynajmniej jeden wspólnik musi być akcjonariuszem i przynajmniej jeden komplementariuszem. Standardowo jednak w skład spółki wchodzi więcej podmiotów lub osób. Podmioty działające wg tej formy prawnej są podatnikami CIT od osób prawnych. Poza pełną księgowością firmy tego typu muszą prowadzić księgę akcji. Do tego każda osoba fizyczna lub prawna, będąca wspólnikiem, zobowiązana jest do ewidencjonowania przychodów z tytułu udziału w spółce oraz odprowadzania podatku od dywidendy. Nasz ekspert zagłębi Cię w ten temat oraz zadba o to, aby Twoja księgowość była prowadzona zgodnie z prawem i stanem faktycznym.

Rozliczenie spółki komandytowo-akcyjnej

Profesjonalnie zadbamy o Twoje potrzeby

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że prowadzenie księgowości w spółce komandytowo-akcyjnej nie należy do najprostszych. Wiele osób może mieć z tym trudności. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dedykowaną ofertę współpracy dla firm z całej Polski. Przejmiemy prowadzenie Twojej rachunkowości, a Ty skupisz się na kluczowych działaniach z perspektywy rozwoju firmy. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości dla różnych typów spółek. Zawsze zakres współpracy dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta. Na każdym kroku stawiamy na pełen profesjonalizm i prowadzenie rozliczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Skorzystaj z naszej oferty

Biuro rachunkowe NOVO prowadzi stacjonarną księgowość w Lublinie. Z powodzeniem jednak obsłużymy klientów w całej Polsce. Wypracowaliśmy skuteczne standardy, dzięki czemu oferujemy profesjonalny outsourcing usług księgowych. Obejmuje on m.in. prowadzenie pełnej księgowości dla spółek komandytowo-akcyjnych. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, aby zapoznać się ze szczegółami potencjalnej współpracy.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Księgowa Lublin Ewelina Policha
Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham. (więcej…)

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości
Księgowa Lublin Ewa Rzeźniczuk
Jeszcze na studiach zrozumiałam, że praca w laboratorium nie jest dla mnie. Chemię do księgowości poczułam na praktykach w biurze rachunkowym, które później stało się moim miejscem pracy. (więcej…)

Ewa Rzeźniczuk

Spec. ds. pełnej księgowości

  Przydatne porady

  Polski Ład. Zmiany w PIT od 1 lipca 2022

  Polski Ład ciągle podlega modyfikacjom. Jakie zmiany w PIT czekają nas od 1 lipca 2022 roku?

  Ulga mieszkaniowa w PIT. Spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości

  Ulga mieszkaniowa w PIT – spłata kredytu dotyczącego zbywanej nieruchomości Do 31 grudnia 2021r. przeznaczenie przez podatnika przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia nieruchomości mieszkaniowej na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup tej nieruchomości, zarówno w praktyce organów podatkowych jak i w…

  Zmiana formy prowadzenia działalności z JDG na SKA

  Chcesz przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę komandytowo-akcyjną? Przeczytaj, jakie to koszty i przemyśl, czy warto.