Coraz więcej firm decyduje się na outsourcing usług kadrowo-płacowych. To alternatywa do prowadzenia tego obszaru w ramach wewnętrznych zasobów przedsiębiorstwa. Jako Biuro Rachunkowe NOVO od lat oferujemy naszym klientom obsługę kadr i płac. Realizowana jest ona przez doświadczonych specjalistów. Poznaj najważniejsze korzyści związane z outsourcingiem usług kadrowo-płacowych.

Czym właściwie jest outsourcing kadr i płac?

Wśród obowiązków każdego przedsiębiorcy znajdują się m.in.: prowadzenie ewidencji pracowniczej, naliczanie wynagrodzeń, wyliczanie składek ZUS, wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy itd. Aby realizować te zadania z należytą starannością, należy dysponować czasem oraz wiedzą przedmiotową. Właśnie dlatego firmy decydują się na zatrudnienie specjalistów ds. kadr i płac. Alternatywą jest powierzenie tej części prowadzenia firmy partnerowi zewnętrznemu. To outsourcing usług kadrowo-płacowych. Polega on na tym, że za realizację zadań z tym związanych odpowiada firma zewnętrzna, np. biuro rachunkowe.
Jakie są korzyści outsourcingu usług kadrowo-płacowych?

Rozwiązanie to nie byłoby tak popularne, gdyby nie określone korzyści z nim związane. To nie tylko realna oszczędność czas, ale również możliwość zaoszczędzenia pieniędzy i poświęcenia pełnej uwagi na produkcyjne obszary prowadzonej działalności gospodarczej. Poniżej przedstawiamy kluczowe korzyści związane z outsourcingiem usług kadrowo-płacowych, na które uwagę zwracają nasi klienci.

Kadrowa

Oszczędność czasu i skupienie się na produkcyjnej działalności

Skorzystanie z usług firmy zewnętrznej zajmującej się prowadzeniem spraw kadrowo-płacowych to sposób na zaoszczędzenie czasu. W mniejszych firmach to właściciel często odpowiada za ten obszar. Poświęcając mu czas, rezygnuje z działań produkcyjnych nastawionych na pozyskiwanie nowych klientów czy też ulepszanie produktów i usług. Outsourcing kadr i płac pozwala na oszczędność wielu godzin każdego miesiąca. Przeznaczenie ich na działania związane ze zwiększaniem przychodów firmy sprawi, że wskoczy ona na jeszcze wyższy poziom.

Oszczędność pieniędzy

Outsourcing kadr i płac to również szansa na wygenerowanie realnych oszczędności. Powierzenie tego obszaru zewnętrznym specjalistom sprawia, że nie ma potrzeby tworzenia dedykowanego stanowiska pracy wewnątrz organizacji, wyposażania go oraz zatrudniania specjalisty. Ponadto firma zewnętrzna świadczy swoje usługi w trybie ciągłym. Oznacza to, że przedsiębiorca nie boryka się z takimi wyzwaniami, jak okres urlopowy czy też choroby pracowników.

Dostęp do fachowej i aktualnej wiedzy

Prawo i standardy związane z obsługą kadrowo-płacową zmieniają się regularnie. Skorzystanie z usług firmy zewnętrznej sprawi, że przedsiębiorca zyska dostęp do fachowej i przede wszystkim aktualnej wiedzy. Dzięki temu jego kadry i płace prowadzone będą z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi wymogami. To gwarancja bezpieczeństwa.

Jako biuro rachunkowe z Lublina NOVO od lat budujemy pozycję zaufanego partnera w obszarze outsourcingu usług kadrowo-płacowych. Nasza oferta skierowana jest do klientów w całej Polsce. Zapraszamy do kontaktu

Masz pytania?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu z NOVOczesną księgową. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania w zakresie rachunkowości.
Księgowa Lublin Ewelina Policha

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości

Od ponad dziesięciu lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham.

Przeczytaj również

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Na różnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa przychodzi moment, w którym warto rozważyć outsourcing usług księgowych. To ciekawa alternatywa dla utrzymywania działu księgowego w ramach organizacji. Przed podjęciem decyzji o współpracy z zewnętrznym partnerem, warto jednak rozważyć kilka kluczowych aspektów. W tym…

Jak założyć firmę w 2024 – Krok po kroku

Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość w praktyce

Co to jest KSeF i od kiedy jest obowiązkowa obsługa e-Faktur?

Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość w praktyce