Księgowość w firmie trzeba prowadzić odpowiedzialnie i bardzo skrupulatnie. Z pewnością z tym stwierdzeniem zgodzi się każdy przedsiębiorca. Rozwój technologii daje coraz więcej możliwości w zakresie wyboru biura rachunkowego. Od wielu lat rosnącą popularnością cieszy się outsourcing usług księgowych. Wiążą się z nim określone korzyści. Przygotowaliśmy dla Ciebie 7 powodów, dla których warto przejść na zdalną księgowość z NOVO.

Na czym polega zdalna księgowość w praktyce?

Zdalna księgowość to bardzo wygodne rozwiązanie. Polega ona na zleceniu prowadzenia ksiąg rachunkowych, podatkowej księgi przychodów i rozchodów czy też innej dokumentacji zewnętrznemu podmiotowi. Firmy takie jak nasza, wyspecjalizowały się w usługach outsourcingu księgowości. Dokumentacja od klienta do biura i odwrotnie przesyłana jest w formie elektronicznej. Dzięki temu z powodzeniem poprowadzimy księgowość w firmach zlokalizowanych w dowolnym miejscu w Polsce. Poniżej przedstawiliśmy 7 powodów, dla których warto skorzystać z outsourcingu księgowego.

Poznaj 7 powodów, dla których warto przejść na zdalną księgowość

Oczywiście powodów do skorzystania ze zdalnej księgowości może być bardzo dużo. My skupiliśmy się na siedmiu z nich, które według nas mogą mieć największe znaczenie z punktu widzenia przedsiębiorcy. Zapoznaj się z nimi i przekonaj się, dlaczego warto postawić na księgowość online z NOVO.

Zdalna księgowa

1. Oszczędność czasu

Przede wszystkim korzystanie z outsourcingu usług księgowych to bardzo wygodne rozwiązanie, które prowadzi do oszczędności czasu. Dokumenty księgowe przesyłane są w sposób elektroniczny, a wybrane systemy księgowe posiadają rozbudowane automatyzacje. Dzięki temu proces dostarczenia i rozliczenia dokumentów jest jeszcze prostszy i szybszy. Nie ma potrzeby odbywania spotkań z księgowymi w stacjonarnym biurze. Jednocześnie przedsiębiorca powierza prowadzenie księgowości zewnętrznemu podmiotowi, dzięki czemu oszczędza czas. Ten można zainwestować w kluczowe aspekty prowadzenia firmy lub w odpoczynek.

2. Oszczędność pieniędzy

Zdalna księgowość to również okazja do wygenerowania oszczędności. Przedsiębiorca nie musi tworzyć dedykowanego stanowiska pracy dla specjalisty ds. księgowych. W ten sposób nie tylko nie ponosi kosztów związanych z zatrudnieniem dodatkowej osoby w firmie, ale również z wyposażeniem jej biura i wypłacaniem należnych świadczeń. Dodatkowe oszczędności finansowe związane są z brakiem konieczności:

  • zakupu oprogramowania finansowo-księgowego
  • zakupu szkoleń w zakresie korzystania z oprogramowania oraz zmieniających się przepisów podatkowych

3. Ograniczenie ryzyka błędów

Korzystanie ze współpracy z zewnętrznym podmiotem sprawia, że przedsiębiorca ogranicza ryzyko popełnienia błędów księgowych. O te ostatnie zdecydowanie łatwiej, gdy właściciel firmy nie tylko odpowiada za generowanie przychodów, ale również za rozliczenia. Z doświadczenia wiemy, że te ostatnie odkładane są na tzw. „wolną chwilę” i często wykonywane są w pośpiechu. Sprzyja to popełnianiu niepotrzebnych błędów, które mogą mieć swoje konsekwencje. Ryzyko można znacznie ograniczyć, poprzez outsourcing usług księgowych.

4. Większe możliwości wyboru biura rachunkowego

Księgowość prowadzona online sprawia, że przedsiębiorca nie musi ograniczać się do wąskiego grona biur rachunkowych. Zdalna księgowość nie ma w tym zakresie ograniczeń. Można skorzystać zarówno z lokalnej firmy, jak i z biura posiadającego siedzibę na drugim końcu Polski. Taka dowolność sprawia, że jako przedsiębiorca możesz porównać większą liczbę potencjalnych partnerów i wybrać dowolne, renomowane biuro rachunkowe. Wybrane biura mają swoje specjalizacje. Jedne obsługują tylko kancelarie prawne, a inne prowadzą księgowość e-commerce. Większe możliwości wyboru sprawiają, że dopasujesz specyfikę biura rachunkowego bezpośrednio do swoich potrzeb.

5. Zachowanie ciągłości rozliczeń

Outsourcing usług księgowych to usługa, która zapewnia ciągłość prowadzonych rozliczeń. W biurach oferujących zdalną księgowość pracują specjaliści, którzy uzupełniają swoje kompetencje. Jeżeli jedna osoba idzie na urlop lub przebywa na zwolnieniu lekarskim, to jej obowiązki z powodzeniem może przejąć ktoś inny. W przypadku prowadzenia księgowości wewnątrz firmy, należy liczyć się z urlopami i zwolnieniami chorobowymi. Powoduje to przerwy w ciągłości prowadzonych rozliczeń. Może to powodować niepotrzebny stres i błędy. Na szczęście zdalna księgowość eliminuje to zagrożenie.

6. Zewnętrzne spojrzenie na Twój biznes

Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie z tego sprawę, jednak zdalna księgowość umożliwia specjalistom z zewnątrz na spojrzenie na Twoją firmę. Z takiej perspektywy dużo łatwiej o znalezienie elementów, które mogą ulec poprawie. Dotyczy to m.in. optymalizacji podatkowej w celu zwiększenia dochodów. To kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na usługi zdalnej księgowości.

7. Dostęp do nowoczesnych narzędzi technologicznych

Siódmym powodem wyszczególnionym przez naszych specjalistów jest to, że jako przedsiębiorca nie musisz inwestować w nowoczesne narzędzia technologiczne. Współpraca z biurem rachunkowym umożliwia Ci dostęp do wydajnych programów finansowo-księgowych. Z jednej strony redukujesz koszty, a z drugiej korzystasz z funkcjonalności skutecznych i sprawdzonych systemów.

Zdalna księgowośćPodsumowanie wszystkich powodów

Wierzymy w to, że przedstawione przez nas argumenty przekonały Cię do skorzystania z profesjonalnego outsourcingu usług księgowych. Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem naszego biura NOVO w celu zapoznania się z ofertą potencjalnej współpracy.

Masz pytania?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu z NOVOczesną księgową. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania w zakresie rachunkowości.
Księgowa Lublin Ewelina Policha

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości

Od ponad dziesięciu lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham.

Przeczytaj również

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Na różnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa przychodzi moment, w którym warto rozważyć outsourcing usług księgowych. To ciekawa alternatywa dla utrzymywania działu księgowego w ramach organizacji. Przed podjęciem decyzji o współpracy z zewnętrznym partnerem, warto jednak rozważyć kilka kluczowych aspektów. W tym…

Zalety i korzyści outsourcingu usług kadrowo-płacowych

Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość w praktyce

Jak założyć firmę w 2024 – Krok po kroku

Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość w praktyce