Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług zewnętrznego biura księgowego. Ma to swoje uzasadnienie zarówno wśród małych, jak i dużych przedsiębiorców. Jako biuro rachunkowe NOVO oferujemy profesjonalne usługi księgowe dla firm w całej Polsce. W tym artykule zastanowimy się nad kluczowymi zaletami zdalnej księgowości w małych przedsiębiorstwach.

Kluczowe zalety outsourcingu usług księgowych

Rozwój technologii znacząco wpłynął na sektor outsourcingu usług księgowych. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na kompleksowe prowadzenie księgowości w formie zdalnej, bez konieczności odbywania spotkań w stacjonarnym biurze. Poniżej zebraliśmy kluczowe zalety tego modelu współpracy z biurem księgowym w kontekście mniejszych przedsiębiorców.

Oszczędność czasu

W wielu małych firmach właściciel pełni kilka funkcji jednocześnie. Skupia się nie tylko na głównej działalności, ale również na rozliczaniu spraw księgowych i kadrowych. W dłuższej perspektywie pogodzenie tego jest bardzo trudne. Skorzystanie ze zdalnej księgowości pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu. Dzięki temu to zewnętrzni specjaliści zadbają o kwestie rozliczeń, a właściciel będzie mógł skupić się na tym, co z perspektywy rozwoju jego biznesu jest najważniejsze.

Oszczędność pieniędzy

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale księgowość online świadczona przez renomowane biuro rachunkowe, to również realna oszczędność pieniędzy. Jako mały przedsiębiorca nie musisz inwestować w kolejny etat, stworzenie stanowiska pracy czy też zakup profesjonalnego oprogramowania i licencji. W skali roku przynosi to spore oszczędności i okazuje się, że outsourcing usług księgowych może być właściwym wyborem pod kątem optymalizacji kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. To ważne dla mniejszych firm, gdzie każda oszczędność może być kluczowa dla uzyskania pożądanej rentowności.

Wsparcie profesjonalistów

Normalne jest to, że nie musimy znać się na wszystkim. W związku z tym właściciel firmy nie musi być specjalistą od księgowości. Zdalna księgowość pozwala na skorzystanie ze wsparcia doświadczonych ekspertów, którzy są w stanie podpowiedzieć m.in. w zakresie wyboru optymalnej formy opodatkowania. Ponadto wiele firm księgowych specjalizuje się w konkretnych sektorach. To duże ułatwienie. Jeżeli prowadzisz sklep internetowy, to dobrym wyborem jest firma oferująca księgowość e-commerce. Przed wyborem biura warto zapoznać się z jego charakterystyką.

Koncentracja na kluczowych obszarach prowadzenia biznesu

Powierzenie spraw księgowych zewnętrznej firmie pozwala na pełne skupienie się przedsiębiorcy na kluczowych obszarach prowadzenia biznesu. Zamiast inwestować czas w rozliczenia i komunikację z Urzędem Skarbowym, można zainwestować go w pozyskanie nowych klientów, dostarczenie większej liczby usług lub udoskonalenie swojego asortymentu. Dzięki temu wygeneruje się większe przychody, a w tym samym czasie o prawidłowe rozliczenia księgowe zadba zespół specjalistów z zewnętrznej firmy. To niezwykle ważna dla małych firm, które są dopiero na etapie budowania swojej pozycji na rynku.

Księgowość zdalna w praktyce

Zmniejszenie ryzyka błędów księgowych

Jakiekolwiek błędy w prowadzeniu księgowości mogą mieć przykre konsekwencje. W najlepszym wypadku przedsiębiorca będzie musiał tłumaczyć się z nich przed urzędnikami. Skorzystanie z renomowanego biura księgowego pozwala na zredukowanie ryzyka. Za prawidłowe prowadzenie ksiąg odpowiadają wówczas zewnętrzni eksperci. Pod tym względem to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla przedsiębiorcy.

Możliwość skorzystania z renomowanej firmy z całej Polski

Zdalna księgowość może być świadczona przez dowolnie wybraną firmę na terenie całej Polski. Dzięki temu mniejsze firmy nie muszą ograniczać się do lokalnego rynku. Z powodzeniem mogą sprawdzić oferty renomowanych biur z innych części kraju i nawiązać z nimi współpracę.

Jako biuro rachunkowe NOVO oferujemy nasze usługi księgowe małym i średnim przedsiębiorstwom w całej Polsce, a działania i rozliczenia prowadzimy w formie zdalnej. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu z naszym ekspertem. Przygotujemy dla Ciebie indywidualną propozycję współpracy.

Masz pytania?
Zapraszamy serdecznie do kontaktu z NOVOczesną księgową. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania w zakresie rachunkowości.
Księgowa Lublin Ewelina Policha

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości

Od ponad dziesięciu lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham.

Przeczytaj również

Zalety i korzyści outsourcingu usług kadrowo-płacowych

Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość w praktyce

Jak założyć firmę w 2024 – Krok po kroku

Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość w praktyce

Co to jest KSeF i od kiedy jest obowiązkowa obsługa e-Faktur?

Dowiedz się, na czym polega zdalna księgowość w praktyce