Polski Ład. Sprzedaż auta po wykupie  z leasingu

Polski Ład wprowadza zmianę przepisów dotyczących opodatkowania aut, które zostały przeznaczone na cele prywatne przedsiębiorcy, a które wcześniej były wykorzystywane w ramach działalności na podstawie umowy leasingu operacyjnego.

Do końca 2021 r. przedsiębiorca, który zdecydował się przeznaczyć auto na cele prywatne dokonując wykupu z leasingu stosuje przepisy dotyczące sprzedaży z majątku prywatnego.

Oznacza to, że sprzedaż auta po upływie 6 miesięcy od nabycia (wykupu) nie rodzi obowiązku podatkowego w PIT.

Co się zmienia?

W ramach wprowadzonych zmian odpłatne zbycie rzeczy ruchomych, które były wykorzystywane w działalności na podstawie umowy leasingu operacyjnego będzie powodowało zobowiązanie podatkowe w okresie 6 lat od, nawet jeśli auto zostanie przeznaczone na cele prywatne.

Masz pytania?
Napisz, zadzwoń, umów się na spotkanie i odwiedź NOVOczesną księgową w Lublinie. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania w zakresie rachunkowości.
Księgowa Lublin Ewelina Policha

Ewelina Policha

Prezes zarządu, spec. ds. pełnej księgowości

Od 10 lat rozliczam jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki prawa handlowego. Posiadam wysokie kwalifikacje w zakresie obsługi kadrowo-płacowej. Uważam, że mam szczęście, że wykonuję zawód, który kocham.

Przeczytaj również

Księgowość online dla mikroprzedsiębiorstw – Czy warto?

Jesteś mikroprzedsiębiorcą i zastanawiasz się nad tym, czy w Twoim przypadku skorzystanie z księgowości online ma sens? Oczywiście, że tak. Przemawia za tym przynajmniej kilka argumentów. W tym artykule nasi eksperci przedstawią kilka kluczowych korzyści outsourcingu usług księgowych w Twoim…

5 zalet korzystania z outsourcingu księgowości dla e-commerce

Prowadzisz biznes e-commerce i zastanawiasz się nad tym, czy prowadzić księgowość we własnym zakresie, czy zdecydować się na outsourcing? Jako biuro rachunkowe NOVO od kilkunastu lat świadczymy usługi księgowe dla sektora sklepów internetowych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie jest…

Jak wybrać odpowiednie biuro rachunkowe?

Na różnym etapie rozwoju przedsiębiorstwa przychodzi moment, w którym warto rozważyć outsourcing usług księgowych. To ciekawa alternatywa dla utrzymywania działu księgowego w ramach organizacji. Przed podjęciem decyzji o współpracy z zewnętrznym partnerem, warto jednak rozważyć kilka kluczowych aspektów. W tym…