Wynagrodzenie minimalne 2020 r.

Ile wyniesie wynagrodzenie minimalne w 2020 r.?

Wynagrodzenie minimalne w 2020 r. wzrośnie. W górę poszła godzinowa stawka minimalna.

Wynagrodzenie minimalne – o ile wzrośnie w 2020 r.?

18 września 2019 r. zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 września 2019 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r.

Zgodnie z ww. dokumentem od 1 stycznia 2020 r. wynagrodzenie minimalne będzie wynosiło 2600 zł. brutto, czyli o 350 zł brutto więcej niż obecnie obowiązująca wysokość pensji.

Minimalna stawka godzinowa wzrośnie z 14,70 zł brutto do 17 zł brutto.

Masz pytania?
Napisz, zadzwoń, umów się na spotkanie i odwiedź NOVOczesną księgową w Lublinie. Wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania w zakresie rachunkowości.
Księgowa Lublin Karolina Strug

Karolina Strug

Spec. ds. KPIR

Specjalizuję się w prowadzeniu ewidencji ryczałtu, książki przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych oraz kadrami i płacami. Bycie księgową pozwala nieść pomoc przedsiębiorcom w podążaniu za zmieniającymi się realiami w świecie przepisów prawa, co daje wiele satysfakcji.

Przeczytaj również

Nowy Ład. Składa zdrowotna przedsiębiorcy

Składka zdrowotna przedsiębiorcy w Nowym Ładzie ulegnie wielu zmianom od 2022 r. Wejdą nowe zasady opłacania i brak odliczenia od podatku. Co jeszcze?

Nowy Ład. Karta podatkowa od 2022 r.

Karta podatkowa od 2022 r. w Nowym Ładzie do likwidacji. Sprawdź, na jakich zasadach będziesz mógł kontynuować opodatkowanie.

Nowy Ład. Najem prywatny

Od nowego roku jedyną formą rozliczenia podatku od najmu prywatnego ma być ryczałt.